Bosko biegam dla Boskiej Matki! | Kobieta w biegu - bieg kobiet

Bosko biegam dla Boskiej Matki!

Jesteś tutaj

Opis

Od niedziela, Sierpień 5, 2018 - 12:30 do piątek, Październik 5, 2018 - 12:30
wspólna aktywność
od 49 zł

Szczegóły wydarzenia

Potrzebna mobilizacja, ta biegowa dzięki której możemy uratować życie Kaśki! Wchodzisz w to? O tym, że mój projekt Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si ma ogromną moc pod wieloma względami, przekonałam się wielokrotnie! Czas, aby nasza kobieca solidarność zrobiła kolejny biegowy krok i BOSKO POBIEGŁA dla Kaśki!

kasia2.jpg

Kiedy poznałam Kasię Boodie ponad rok temu pierwsze na co zwróciłam uwagę, to jej błysk w oku i optymizm. Nie zgasł mimo, że była wówczas w trakcie poważnego leczenia chemią. O tym, że ma złośliwego raka piersi dowiedziała się w 8 tygodniu ciąży. Udało się! Jason przyszedł na świat, a Kasia szybko dochodziła do siebie po przebytej chemioterapii. Życie zaczęło nabierać dla niej kolorów, tym bardziej, że jak sama o sobie mówi jest kolorową matką boską! Dlaczego?

Kasia była jedną z bohaterek kampanii Rak and Roll – Boskie Matki. To akcja wspierająca leczenie kobiet chorujących na raka będących w ciąży.  Ponadto Kasia jest szczęśliwą żoną Surinamczyka, dodatkowo zaangażowaną społecznie w kwestie szerzenia tolerancji kulturowej.

kasia4.jpg

Z Kasią nawiązałyśmy nić porozumienia. Udało nam się wspólnie zorganizować kilka spotkań edukacyjnych, gdzie dzieliła się swoim doświadczeniem związanym z rakiem piersi. Zawsze chętna do współpracy, zawsze uśmiechnięta i ze wspaniałą historią swojego życia. Wydawało się, że już zawsze tak zostanie, czego zwieńczeniem miał być udział Kasi we wrocławskiej edycji Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si.

kasia3.jpg

Tymczasem  wiadomość od Kaśki o nawrocie choroby i przerzutach do płuc i węzłów zwaliła mnie z nóg. Zawsze na naszą wyobraźnię taka informacja działa dużo bardziej wówczas kiedy kogoś znasz, z kim wiele razy rozmawiałaś. Postanowiłam więc stworzyć akcję, do której mam ogromną nadzieję, że i Ty dołączysz pomagając w przy tym w zbiórce pieniędzy na leczenie.

Niestety, jak się już pewnie domyślasz, lek o nazwie kadcyla, który może uratować życie Kasi nie jest refundowany w Polsce i jest cholernie drogi. Jedna dawka to koszt ponad 24 000 zł. Może zdarzyć się tak, że będzie potrzebnych ich kilka, może nawet kilkanaście.

Wykorzystując w dobrym tego słowa znaczeniu moją markę run baby, ogólnopolską społeczność biegających kobiet i kreatywność Marcina - grafika, stworzyłam projekt koszulki, z której część dochodu zostanie przeznaczona na pomoc dla Kasi. Poniżej piękna koszulka techniczna z napisem BOSKO BIEGAM!

bosko_biegam_prev.jpg

Mam nadzieję, że dołączysz do akcji i zechcesz BOSKO BIEGAĆ w pięknej, unikatowej koszulce. Możesz ją zamówić tu w przesprzedaży. Wysyłka z końcem sierpnia =>  ZAMAWIAM
Każde 20 zł ze sprzedaży koszulki zostanie przekazane na leczenie dla Kasi. To jednak nie koniec akcji. Mam ją zamiar sukcesywnie poszerzać uwzględniając licytacje na Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si w Warszawie. Mam nadzieję do zobaczenia!

Masz pytania, chcesz się z nami skontaktować. Zapraszamy!

Biegi i zapisy:
iwona@kobietawbiegu.pl

Wspólpraca:
marzena@kobietawbiegu.pl

* We don’t share your information with anyone.

Check out our Privacy Policy for more details.