O FUNDACJI

 • ORGANIZUJEMY ogólnopolski cykl wydarzeń - Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si
 • PISZEMY w sieci o zdrowiu, aktywności i profilaktyce raka piersi
 • WSPIERAMY przekazując z naszych działań finansową cegiełkę wsparcia na pomoc kobietom z rakiem piersi, a także zwierzętom.
 • EDUKUJEMY organizując BABSKIE ZLOTY z wystąpienia lekarzy oraz pacjentek.
 • WYSTĘPUJEMY podczas spotkań dla firm i na konferencjach.

FUNDACJA W BIEGU ul. REYMONTA 2/4
58-303 WAŁBRZYCH, NIP: 8862999336 / KRS: 0000689002
KONTAKT: marzena@kobietawbiegu.pl
STATUT FUNDACJI znajdziesz TU


Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si 2019 w Łodzi

DZIAŁANIA CHARYTATYWNE Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si

BOSKO BIEGAM

33 120 zł przekazaliśmy na leczenie Kasi Boodie. Środki wsparły ją w zakupie nierefundowanej chemioterapii - kadcyli. Akcję zbiórki organizowaliśmy za pomocą:

 • WIRTUALNEMU biegowi BOSKO BIEGAM;
 • SPRZEDAŻY KOSZULEK z napisem BOSKO BIEGAM;
 • PRODUKCJI BOSKICH PINSÓW sprzedawanych w ramach biegu kobiet.

KROK DLA RENATY

9 100 zł przekazaliśmy na wsparcie leczenia dla Renaty Dziurki chorującej na raka piersi. Zbiórkę organizowaliśmy za pomocą:

 • WIRTUALNEMU bieganiu pn. KROK dla RENATY z okazji DNIA KOBIET w 2019 roku.

PIERŚ dla PATI

24 000 zł to szacunkowa kwota wsparcia na nierefundowaną mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją dla Patrycji Byrskiej.

Środki zostaną przekazaną za pomocą:

 • przekazania 10% kwoty z każdego zamówionego pakietu startowego z okazji wirtualnej edycji Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si 2021 realizowanej w marcu.

WYDALIŚMY KALENDARZ 2021

Jego sprzedaż WSPIERA finansowo program fundacji RaknRoll pn.
BOSKIE MATKI. To kobiety chorujące na raka będące jednocześnie w ciąży.

ODLOTOWY KALENDARZ ZAMÓWISZ TU

 • WYDALIŚMY go samodzielnie zasadą SELF PUBLISHING
 • STWORZYLIŚMY w nim m.in. LISTĘ BADAŃ
 • 10% z każdego zamówionego kalendarza przekażemy fundacji RaknRoll.
 • 3 000 zł to szacunkowa kwota jaką uda nam się przekazać w 2021.

POZOSTAŁE AKCJE CHARYTATYWNE

The Castle Run

4 129,50 zł przekazaliśmy na leczenie dzieci chorych na raka. Wsparcie odebrała osobiście nasza zawodnicza prof. Alicja Chybicka, prezes fundacji: Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.


The Castle Run to impreza biegowa zorganizowana przez naszą fundację w Książańskim Parku Krajobrazowym ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książ w Wałbrzychu.

Koala Virtual Run

17 000 zł przekazaliśmy w 2020 roku na leczenie misiów koali, jakie ucierpiały w australijskich pożarach.

Beneficjentem środków była australijska fundacja Wildlife Information Rescue and Education Service Inc (WIRES), 39 The Centre, Forestville NSW 2087 Australia


TWORZYMY ZAUFANE RELACJE

Beata Moskal - Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnica

Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si to wspaniała inicjatywa sportowa, która ma dodatkowy bardzo ważny walor - promowania profilaktyki przeciwnowotworowej. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście. Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy już kolejny raz wspierać tą biegową falę i mamy pewność, że jeszcze nie raz w szczytnym celu przepłynie ona ulicami Świdnicy z okrzykiem "Zawsze Pierwsi przed rakiem piersi".

Beata Moskal - Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnica

Rafał Miastowski, burmistrz dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia w stolicy naszego miasta w dzielnicy Mokotów to wyzwanie organizacyjne, któremu wspólnie z P. Marzeną Michalec, prezes Fundacji w biegu, podjęliśmy dwukrotnie. Idea wydarzenia, promocja profilaktyki raki piersi oraz charytatywne akcenty niosą realne wsparcie na kilku poziomach stawiając czoła niechlubnym statystykom umieralności na raka w naszym kraju. Życzę całemu zespołowi fundacji, aby nieustannie się rozwijał i spotykał na swojej drodze coraz więcej chętnych osób do współpracy oraz uczestnictwa. Do następnego, biegowego!

Rafał Miastowski, burmistrz dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy


Jako Veolia, współpracujemy z Panią Marzeną Michalec z Fundacji w biegu od 3 lat. Nasi pracownicy licznie i zawsze chętnie biorą udział w Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si. Poza tym, Marzena kilkakrotnie prowadziła spotkania z wykładami dla naszych pracowników. Za każdym razem, spotykały się one z dużym zainteresowaniem. Doceniamy te działania ponieważ promują aktywność, zdrowy tryb życia i bardzo ważną kwestię, jaką jest profilaktyka raka piersi. Wspieramy cele Fundacji również dlatego, że idealnie wpisują się w naszą politykę promowania zdrowia wśród pracowników naszej Grupy oraz działalności naszego stowarzyszenia, Liderek Veolii. Kibicujemy każdemu uczestnikowi Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si kolejny rok, sami będąc jego ważną częścią!

Anna Lewandowska- Wiklak, Krajowy koordynator ds. komunikacji wewnętrznej w Veolia Energia Polska S.A


Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si stał się obowiązkowym startem w kalendarzu naszej firmy. Przede wszystkim z powodu charytatywnego celu biegu i zwracania uwagi na ważne elementy naszego życia i zdrowia. Jest to projekt, który integruje kobiety w szczytnym celu. Atrakcyjne pakiety startowe są dodatkowym atutem. Dystans jest do przebiegnięcia dla każdego, nawet początkującego uczestnika. Atmosfera bez rywalizacji z pozytywnym przesłaniem sprawia, że panie startujące z naszej firmy zadeklarowały start w kolejnej edycji.

Marlena Różycka, Running Team Coordinator, NatWest Markets


Takiej energii, pozytywnych emocji i tylu uśmiechów nie doświadczycie na żadnej innej imprezie biegowej w kraju! Cieszymy się, że Sonko może być częścią tej fantastycznej inicjatywy i z przyjemnością przebiegliśmy już z Wami dwa sezony! Współpracę z wyjątkowym teamem organizatorów Biegów Kobiet – Zawsze Pier(w)si cenimy sobie przede wszystkim za profesjonalizm oraz szczytny cel, który przyświeca Biegom. Doskonale przygotowane biuro zawodów i trasy, energetyczne rozgrzewki, fantastyczne ekipy wolontariuszy, gorący doping i ta radość na mecie. To wszystko czeka na Was na Biegach Kobiet. Organizatorzy dbają nie tylko o to, abyście bezpiecznie i z ogromną frajdą ukończyły bieg, ale przede wszystkim mobilizują do dbania o Wasze zdrowie, regularne badanie się i zdrową dietę.


Magdalena Szott & Monika Pławucka, Specjalista ds. Komunikacji i Mediów Społecznościowych


OPEN Poznań

Dwukrotnie OPEN brał udział w Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si organizowanym w Poznaniu, podczas którego wszystkie zainteresowane Panie miały możliwość wykonania badania w naszym cytobusie i mammobusie oraz mogły przećwiczyć samobadanie piersi na fantomach. Dziękujemy za zaproszenie do współpracy i cieszymy się, że możemy być częścią tak dużej i ważnej inicjatywy.

Szczególnie doceniamy fakt, że podczas biegu i towarzyszących mu wydarzeń łączy się rozbudzanie świadomości i potrzeby regularnego wykonywania badań profilaktycznych z innymi elementami zdrowego stylu życia. Takie przedsięwzięcie, będące ogromną dawką motywacji dla wielu kobiet, jest niewątpliwie godne dostrzeżenia i docenienia.

Gratulujemy Organizatorkom dotychczasowych sukcesów i życzymy energii do dalszego działania! Trzymamy kciuki za kolejne biegi!

Małgorzata Dworzańska, Kierownik Biura Programów Profilaktycznych.

Patronat honorowy Marszałka Województwa Pomorskiego

Patronat honorowy Marszałka Województwa Mazowieckiego