Polki to biegowy Wschód! Dlaczego?

wt., 01/01/2019 - 22:03

Dlaczego Polki kochają wzory i kolory, a Hiszpanki od lat są wierne szlachetnej czerni? I żeby nie było za nudno co innego podoba się na Zachodzie, a co innego na Wschodzie. Jako właścicielka marki odzieżowej dla kobiet w biegu rbactive.eu i jako dyrektor kreatywna  (stanowisko zobowiązuje) mam ostatnie słowo co szyjemy, co ewentualnie poprawiamy, a z czego absolutnie rezygnujemy. I żeby była jasność – te „widzimisię”, nie są wyciągnięte z rękawa. Oprócz własnej intuicji, obserwacji, w oparciu o doświadczenie Marcina Sikory – naszego designera, zdajemy się tu na trendy. A w tym roku króluje Living Coral.
Czym są tak naprawdę trendy? Kto je wymyśla? No i co będzie modne w 2019 roku? Jednym słowem – w czym będziemy biegać drogie panie wiosną w run baby?

Różne trendy w Europie? 

Od 3 lat biegam w biegach kobiet w Hiszpanii. Jestem tam za każdym razem jedną z bardziej kolorowo ubranych zawodniczek. W listopadzie na Carrera de La Mujer w Barcelonie wspólnie z Olą przeszłyśmy same siebie i bezkonkurencyjnie wybiłyśmy się z tłumu prezentując się w naszych zestawach Ican i Maroko - Ola dodatkowo zajmując 5 miejsce OPEN na 34 000 kobiet!

Zdecydowana większość zawodniczek ubrana była w koszulkę z pakietu startowego koloru jaskrawego różu i…w czarne getry. Nie widziałam prawie żadnej Hiszpanki, która miałaby na sobie getry innego koloru, a już o wzorach i spódniczkach nawet nie wspomnę. Poniżej na zdjęciu zawodniczki Biegu Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si 2018 i dla porównania poniżej z hiszpańskiej odsłony Carrera de Mujer 2018. Widzisz różnicę?

Idźmy dalej. Zapytałam Ewę Bielawny z Anita Since 1886 producenta biustonoszy w tym także tych sportowych, jakie kolory staników z serii active sprzedają się najczęściej w Hiszpanii? Okazało się, że jedynie 800 Hiszpanek wybrało słynny już w PL róż z serii Anita active delta pad (zdjęcie po prawej), a aż 8 000 pań wybrało czerń z serii Momentum! Oba modele staników na poniższym zdjęciu.
 

Co na czerń polskie kobiety w biegu?

Jakiś czas temu Anka Jaglarska zapytała mnie na naszej grupie na Facebook'u - kobiety w biegu - czy run baby uszyje getry – ciepłe i kolorowe. Babki w grupie solidarnie jej przytaknęły: kolorowe! Nie chcemy być szare! Jaki z tego wniosek? Polki lubią kolory i wzory! I widać to także na naszych piersiowych biegach, gdzie zawodniczki w kolorach czują się naprawdę dobrze.

Czy Polska to już modowy wschód?

Na Białorusi 8 marca z okazji Dnia Kobiet także odbywa się bieg kobiet. Przejrzałam fotki  z tegorocznej imprezy i mimo zimowej aury, mocno przebija się pośród tego kolor, kwiaty, wzory. Run baby miałoby tam zdecydowanie swój rynek.  

Agnieszka Rolle nasza klienta była zachwycona kolekcją MAROKO. Od lat mieszka w Niemczech, jest biegaczką i powiedziała, że ubrania od run baby są przepiękne, bo takie kolorowe, a Niemczech takich nie ma – spuentowała.

W jakich kolorach najlepiej biegać?

Zdecydowanie będą królować ciepłe barwy, odcienie czerwieni, pomarańczy, koralu, brzoskwini. To jest top paleta barw, która zawojuje sklepowe półki i to nie tylko te biegowe. Powszechnym motywem będą kwiaty czyli coś co obecnie wiedzie prym, ale w 2019 będą królować dodatkowo w innej niż zielonej odsłonie. Do tego dołączą motywy zwierzęce. Przyroda w nowym sezonie ma wiele do powiedzenia i to ona będzie inspirować grafików, designerów i na finale biegaczki, które to w swoich pakietach premium z Biegu Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si 2019 znajdą m.in. koralową koszulkę z kwiatowym motywem.

Run baby nie pozostaje w tyle i stąd jednym z motywów będą kwiaty w odcieniach koralu i brzoskwini. Mam nadzieję, że przypadną Wam w różnych konfiguracjach do gustu. To też najlepszy moment, aby pokazać Wam jak będzie wyglądał jeszcze ciepły zestaw biegowy jaki wczesną wiosną pojawi się na e-półce w run baby! Domieszka czerni ma za zadanie zbalansować wzór na tyle, aby zarówno te przekonane do barw jak i te nieco mniej, mogły dobrze się w tym poczuć. Dumnie powiem, że projekt powstał w konsultacji z naszą biegową społecznością! Bo nic dla Was, bez Was!

Skąd biorą się trendy?

Wydawałoby się, że o tym co jest modne decydują największe domy mody i znani projektanci. A tymczasem coraz częściej modę kreuje ulica i tak naprawdę to tu się wszystko obecnie zaczyna. Coolhunter to osoba, która „bada” współczesne trendy. Jej zadaniem jest obserwacja ludzi w wielkich miastach i tego jak się noszą, co jedzą, jak spędzają czas. Dziś trendy nie ograniczają się tylko do mody, ale i (a może przede wszystkim) do stylu życia. Coolhunter wtapia się w społeczeństwo i czerpie inspiracje, którymi następnie dzieli się z domami mody i to jego opinii zawierzają. Jak jednak wspomniałam, to co modne jest na Zachodzie, nie koniecznie wiedzie prym w Polsce. I choć wspólny mianownik jest zazwyczaj jeden, to już feria barw może znacząco się różnić.

Komentarze Disqus