Stanik sportowy - hit czy kit?

ndz., 10/07/2018 - 13:54

Niech biust biega z Tobą, a nie obok Ciebie! Odpowiednie buty do biegania, getry, kurtka. Najlepiej, aby wszystko łączyło się w całość i dodawało nam motywacji i komfortu. A gdzie w tym wszystkim jest sportowy stanik? I czy oby na pewno nie jest to naciągana historia? Naciągane moja droga to mogą być Twoje piersi, jeśli nie zapewnisz im amortyzacji i wsparcia!

jump.jpg

Mnie zastanawia jedna rzecz: dlaczego wybór butów jest oczywistością, na co zresztą często przeznaczamy spore pieniądze, a dobór i zakup profesjonalnego stanika zostawiamy na później, jeśli w ogóle o tym pomyślimy?

W tym artykule chcę przekonać Cię do zalet zakupu profesjonalnego biustonosza sportowego. Od razu zaznaczam, że mam pewnego asa w rękawie i polecę tu jeden ze sprawdzonych na różnych piersiach model stanika, który skradł serca już wielu zawodniczkom biegów kobiet.To piękna fuksja Anita active Air Control. Jak Ci się podoba?

natalia.jpg

Biegasz? Rób to z głową!

Nasz biust zbudowany jest z delikatnej tkanki łącznej i więzadeł Coopera przyczepionych na obojczyku, co nadaje biustowi formę i kształt. Tak jak inne tkanki łączne w ciele, więzadła Coopera są podatne na zużycie i rozerwanie oraz tracą elastyczność z kilku naturalnych powodów: przez ciążę i karmienie, gwałtowne tycie i chudnięcie. Jeśli do tego wszystkiego dodamy bieganie bez stanika sportowego, to z założenia ta aktywność może wyrządzić Ci więcej szkód niż pożytku! Dlatego profesjonalny biustonosz sportowy to tak ważna część garderoby każdej biegaczki!

Czy wiesz, że….

Specjaliści od kobiecej fizjonomii na wydziale sportu  w Uniwersytetu Portsmouth obliczyli, że podtrzymujący biustonosz sportowy amortyzuje drgania i ogranicza ruchy biustu o 74 proc., podczas gdy zwykły biustonosz jedynie o 38 proc.

Czy potrzebuję stanika sportowego jeśli mam mały biust?

Tak! Nie będę tu owijać w bawełnę. Mam rozmiar 75B – skromny. I wiesz co? Po założeniu stanika sportowego nie wyobrażam sobie inaczej! Poza tym, jeśli masz mniejszy biust, nie myśl, że grawitacja na ciebie nie zadziała. Jesteśmy zbudowane podobnie i jak mantrę będę powtarzać, że każde więzadło traci z czasem elastyczność, a piersi to nie mięsień, który można wyćwiczyć.

Kolejna rzecz – higiena. Zdarza się, że biegaczki ubierają push – up i mniemam, że skala tego może być naprawdę duża. Raz, że taki stanik nie jest absolutnie amortyzacją i wsparciem w czasie biegania, to jeszcze rzecz tyczy się higieny. Gąbczaste, pożółkłe poduszki stanika „na co dzień” nie są dobrą wizytówką czyż nie?  

Stanik sportowy pełni głównie funkcje:

  • minimalizuje wstrząsy,
  • chroni wiązadła Coopera przed rozciągnieciem,
  • odciąża kręgosłup, (szczególnie ważne przy dużych miseczkach),
  • ogranicza ruchy biustu na boki oraz w górę i w dół,
  • modeluje i nadaje kształt piersiom,
  • jest dużo bardziej higieniczny, dzięki czemu piersi znacznie mnie się pocą.

Jaki model stanika wybrać?

Współpracuję z Anitą producentem bielizny od trzech lat. Przez ten czas ubraliśmy wiele kobiet w biegu. W tym artykule Dorota, Asia i Małgosia dzielą się opinią o słynnym już Air Control i to jest naszym zdaniem model, który sprawdza się na każdym biuście!

tri_0.jpg

Dorota Kołodziejczyk: Nie wiedziałam, że dla komfortu biegania tak ważny jest dobór odpowiedniej bielizny sportowej. Swoje pierwsze treningi odbywała w zwykłym biustonoszu, ale szybko przekonałam się, że to był zły wybór... Następnie był top a’la stanik sportowy, ale z podtrzymywaniem biustu nie miał za dużo wspólnego. Dopiero biustonosz Anity  przyniósł mi komfort. Biustonosz świetnie podtrzymuje piersi, nie powodując żadnych otarć, jest dopasowany do kształtu piersi, a do tego mega kobiecy! Jestem posiadaczką takiego cudeńka od 1,5 roku, często go używam, a wygląda jak nówka sztuka! Nie wyobrażam sobie biegać już w żadnym innym biustonoszu - skoro znalazło się ideał, to po co szukać dalej Warto poznać się z Anitą bliżej, ponieważ dba o piersi kompleksowo, nie tylko podczas uprawiania sportu, ale także jako partner idei przyświecającej Biegowi Kobiet Zawsze Pier(w)si!

dorota_blog.jpg

Małgorzat Domino: Jako właścicielka nie za wielkiego biustu biegałam w zwykłych stanikach i nawet nie myślałam o profesjonalnym. Pojawiła się możliwość przetestowania staników biegowych Anity. I tu nastąpiło pełne zaskoczenie! Okazało się, że nie tylko duże biusty mogą liczyć na komfort i śliczny wygląd. Takie mikre, jak mój też mogą poczuć się dopieszczone. Nie sądziłam, że poczuje taką różnicę i teraz tak naprawdę nie wyobrażam sobie biegania bez Anity.

gosia.jpg

Joanna Rosak – Szyrocka: Staniki spotowe pojawiły się od początku mojej przygody z bieganiem, to jednak te wybory nie były trafione. Nie miałam wiedzy jak je dobrać, jaki model wybrać. Finał tego był taki, że stanik podczas biegu podnosił się i czułam że mój biust biega razem ze mną. Po wyrzuceniu pieniędzy w błoto, pojawiła się Anita i to mój jedyny stanik do biegania. Wszystkie poprzednie są już w koszu na śmieci.

asia.jpg

Jak dobrać stanik?

Przy tym modelu to prosta sprawa, bo air control doskonale się dopasowuje do piersi i ma aż trzy haftki do regulacji zapięcia. Zrobisz to w 3 prostych krokach, a wytłumaczyłam to w tym artykule – JAK DOBRAĆ STANIK

Chcę zamówić STANIK ANITY AIR CONTROL – jak to zrobić?

Jeśli czujesz, że nadszedł ten moment, aby w Twojej garderobie pojawiło się to pożyteczne cudeńko, zapraszam Cię do zamówienia go przez poniższy formularz.

ZAMAWIAM STANIK ANITA

Gdybyś miała jeszcze do mnie jakieś pytania, chciałabyś się poradzić, napisz do mnie! Przerobiłam już całkiem sporo biustów, byłam świadkiem wielu dyskusji na ten temat więc może będę dla Ciebie wsparciem. Oto kontakt do mnie: marzena@kobietawbiegu.pl

Komentarze Disqus